Fonksiyonel Tıp Yaşam Koçluğu (FTYK) 2020 Programı

Fonksiyonel Tıp Yaşam Koçluğu 2020 yılı ilk programı için kontenjan dolmuştur.

  

2020 yılı Fonksiyonel Tıp Yaşam Koçluğu 1. modülü 26 Ocak 2020 Pazar günü Elite World Asia Otelinde yapıldı. 

Program kontenjanı yine 120 ile sınırlıdır. 

Birinci modülü takiben 4 modül online eğitim olarak verilecek salon toplantısı düzenlenmeyecektir. Online eğitimlerin bir kısmı interaktif canlı eğitimler şeklinde olacaktır. 

Son modül olan 6. modül ise 10 Mayıs 2020 Pazar günü Korona virüs salgını nedeni online olarak yapılacaktır. Sonraki haftalarda Mayıs ayı içinde katılımcılar pratik sınavı ile katılım belgeleri alacaklardır. Teorik sınav yapılmayacaktır. Online derslerin tüm pdf. leri ve gerekli formlar katılımcılara dijital olarak ulaştırılacaktır. Verilen eğitimlerin videoları 1 yıl boyunca ücretsiz olarak kullanıma açık olacaktır.
 

Fonksiyonel Tıp Yaşam Koçluğu programında yer alan 6 eğitim modülü katılım belgesini alarak Fonksiyonel Tıp Yaşam Koçluğu ‘nu profesyonel olarak yapmak isteyenler için planlanmıştır. 

Bir sonraki Fonksiyonel Tıp Yaşam Koçluğu Eğitim programına katılmak isteyenler ödeme yapmadan önce aşağıdaki formu doldurarak başvuruda bulunmaları gerekiyor. https://form.jotform.com/201248632373957 

Eğitim sürecinin tamamlanması için 6 modüle de katılım gerekiyor. 

Özellikle salon toplantısı şeklinde yapılacak olan 1. modül ve 6. modüle canlı katılım önerilmekteydi ancak Virüs Salgını nedeni ile tüm modüllerin dijital alınmasına izin verilecektir. Koçluk pratik sınavlarını başarı ile verenlere belgeleri verilecektir. Teorik sınav yapılmayacaktır. 


Eğitimi programımız bir sonraki grup için yenileniyor. Yeni program hazırlandığında buradan detayları görebileceksiniz. 

 

Normal şartlar altında salgın süreci bitiminde; eğitim sürecinin tamamlanması için 6 modüle de katılım gerekiyor.  İlk modül ve son modül canlı-yüz yüze bir günlük (Pazar günü) modül olarak planlanmaktadır. Aradaki 4 modül online (dijital) olarak planlanır. Ara modüller 2 günlük programlardır. Tüm program toplam 6 modül ve 10 gündür ve program 4-6 ay sürer. Tüm modüller bittikten sonra pratik bir değerlendirme yapılarak başarılı olanlara  belgeleri verilmektedir. 

Modüllerimiz Koruyucu Hekimlik ve Fonksiyonel Tıp Derneği (KOHEF) ile işbirliği içinde düzenleniyor. Sınav sonrasında verilen Fonksiyonel Tıp Yaşam Koçluğu Sertifikası Platformumuz tarafından düzenleniyor. 

Programı başarı ile tamamlayan Fonksiyonel Tıp Yaşam Koçlarına verilen sertifika, FT Platformu nezdinde tanımlı olup, bakanlık, uluslararası bir kurum ya da üniversite onaylı bir belge değildir. 


Eğitimlere kayıt olmak için göndermeniz gereken belgeler ile ilgili info@fonksiyoneltipplatformu.com dan bize ulaşabilirsiniz.
 

Fonksiyonel Tıp Yaşam Koçluğu Programı 

Fonksiyonel Tıp Platformu

Fonksiyonel Tıp Platformu

Fonksiyonel Tıp Platformu

Fonksiyonel Tıp Yaşam Koçu Kimdir?

Fonksiyonel Tıp Yaşam Koçu kimdir? Neleri yapabilir? Neleri yapamaz?

  

1. Fonksiyonel Tıp Yaşam Koçu, kişinin önerilen yaşam tarzı ve beslenme değişikliklerini hayata geçirmesinde koçluk desteği sağlar.

2. Fonksiyonel Tıp Yaşam Koçu, danışanının hayatını, alışveriş sepetini ve mutfağını düzenlenme konusunda yol göstericilik yapar. 

3. Fonksiyonel Tıp Yaşam Koçu, danışana önerilen egzersiz programının doğru şekilde uygulanmasına destek olur.

4. Fonksiyonel Tıp Yaşam Koçu, kendisi teşhis koyamaz, hastalıkların tedavisini yapamaz, reçete düzenleyemez.

5. Fonksiyonel Tıp Yaşam Koçu, kendisi diyet programı yazamaz ve kendisi diyet grupları uygulatamaz.

6. Fonksiyonel Tıp Yaşam Koçu, laboratuvar test sonuçları hakkında fikir beyan edemez, besin desteği tavsiye edemez.

7. Fonksiyonel Tıp Platformu' nun verdiği “Fonksiyonel Tıp Yaşam Koçluğu Sertifikası” yukarıda sayılan maddelere aykırı olarak hiçbir konuda yetki ve sorumluluk vermez. Bu maddelere aykırı davranışlarda bulunanların belgeleri iptal edilir.

8. Fonksiyonel Tıp Yaşam Koçunun Fonksiyonel Tıp Platformu modüllerinde anlatılan konulara ve yukarıdaki maddelere aykırı olarak vereceği herhangi bir karardan veya uygulatacağı programdan hiçbir şekilde Fonksiyonel Tıp Platformu sorumlu değildir.

 
 

Fonksiyonel Tıp Platformu

Fonksiyonel Tıp Yaşam Koçluğu Programı 

Fonksiyonel Tıp Yaşam Koçu Kimdir?

Fonksiyonel Tıp Yaşam Koçu Kimdir?